niedziela, 26 lipca 2015

Zoom na ogród

 Przyznam, że najprzyjemniej ogląda mi się galerie, które obrazują dane przedsięwzięcie od narodzin po dzień dzisiejszy. Bardzo dobrym pomysłem, było fotografowanie roślin od momentu ich posadzenia, bo w pamięci niewiele pozostaje, a przeglądając zdjęcia z poprzednich lat, przecieram oczy ze zdziwienia, jak moje rośliny szybko rosną. Ten sezon niestety, przyniósł wiele złego, większość roślin dopadły choroby grzybowe, stare tuje tworzące żywopłot wokół posesji zaczęły schnąć, a trzydziestoletnie świerki nabawiły się mszycy świerkowej. W sklepie ogrodniczym, uznano mnie już zapewne za histeryczkę, bo wpadam tam raz w tygodniu z chorym liściem czy całą gałęzią, szukając pomocy i słów pocieszenia. Taki ze mnie ogrodnik...

Moją największą fascynacją są hortensje. Ta i kilka innych okazów, przejechała ze mną przez całą Polskę, z Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. W moich zbiorach jest ich kilkanaście i nie ukrywam, że niebawem kolekcja się powiększy o kilka nowości.

Zapraszam na spacer :) 

2 komentarze:

  1. Przepiękny ogród...gratulacje!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny ogród! Patrzę na niego z niemałą zazdrością, bo na naszym póki co, rośnie tuja i kilka drzew iglastych i brzóz… Jestem pod wrażeniem ilości i zróżnicowania roślin, a oczko wodne wygląda jak prawdziwa kwitnąca oaza – genialne. Ale najbardziej podziwiam za włożoną pracę i cierpliwość, których wymagał tak spektakularny efekt. Co do tegorocznych upałów to chyba jakaś egipska plaga, bo rośliny schną na potęgę. Też mam problem z mszycami, ale na brzozach, ciekawa jestem jak sprawdzi się preparat przeciwko tym szkodnikom… Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń