sobota, 8 listopada 2014

Szafka nocna

 Coraz bliżej... końca, nie, nie mojego - metamorfozy pokoju Marysi. Ja, jeszcze "dycham", chociaż tempo jakie sobie narzuciłam przy codziennym nawale obowiązków obija się nieco na moim samopoczuciu a już na pewno na skórze rąk i paznokciach, których jak zawsze nie mogę wyhodować. Remont przedłużył się z powodu mojego braku konsekwencji w działaniu, bo zamiast skończyć jedno, zabrałam się dwie kolejne rzeczy i niczego na dzień dzisiejszy nie skończyłam.
 Marysi pokój to 30 mkw, ale, żeby nie było tak pięknie, podzielony jest ścianą na dwie równe części, tej znów nie można ruszyć, bo ponoć jest nośna (w naszym ponad 100 letnim domu takich bezsensownie zaprojektowanych pomieszczeń jest jeszcze kilka). Tak więc, w nowym jego wydaniu: była część zielona stanie się pokojem muzycznym, w nim stanęło pianino, część różowa będzie retro a sypialnia nieco spoważnieje. Wczoraj położyłam w niej tapetę a dziś w końcu kupiliśmy listwy podłogowe  i brakujące elementy szafy wnękowej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wieczorami na zewnątrz jest zimno i wszystko co pomaluję schnie kilka dni, regały malowane lakierobejcą stały tydzień w mojej drewutni...na szczęście szafka nocna już wyschła, schła dwa tygodnie przed malowaniem, poprzedni jej właściciel musiał trzymać ją w wilgotnym pomieszczeniu, była tak ciężka, że nie mogłam jej podnieść! Dzisiaj stanęła na swoim miejscu i fantastycznie się dopasowała do całości. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia skończę, bo już wymyśliłam coś nowego !


WCZEŚNIEJ

6 komentarzy:

 1. przejrzałam dziś prawie całego Twojego bloga - też jesteśmy w trakcie urządzania/remontowania prawie stuletniego domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Praca pochłania czas, ale przecież liczy się efekt :))) Twoja szafka po liftingu jest super!
  Pozdrawiam Marta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka wspaniala ta szafka !!!! Jestem zachwycona

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki dziewczynki :) cieszę się, że się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć. Nominowałam Twój blog do Liebster Blog Award. Mam nadzieję, że przyłączysz się do zabawy. Pozdrawiam
  Monika i spółka

  OdpowiedzUsuń