wtorek, 14 stycznia 2014

KAMIEŃ DEKORACYJNY OTOCZAK

Kontynuując temat dekorowania ścian, w salonie na piętrze, jedna ze ścian budowana była od podstaw z piaskowca. Żal było go zasłaniać regipsami, ale stan był na tyle krytyczny, że nie opłacało się restaurować. Poza tym, oferta kamienia dekoracyjnego jest bardzo bogata, ogromna ilość wzorów i kolorów - w niektórych przypadkach zdumiewająco perfekcyjna imitacja, dawała nadzieję na coś oryginalnego.
To była miłość od pierwszego zobaczenia...! Otoczak - taki okrąglutki w ciepłych odcieniach ecru. Idealny.
kamień dekoracyjny otoczak elewacja pomysł na ściany murator
kamień dekoracyjny otoczak elewacja pomysł na ściany murator

mój dom moja pasja remont starego domu kamień dekoracyjny otoczak


Tak, to my - amatorzy budownictwa, po zagruntowaniu ścian zabraliśmy się do klejenia kamienia...i wszystkie, jeden po drugim zaczęły zjeżdżać. Ubaw po pachy, bo każdy wymagał podpory w postaci tego co było pod ręką ; miotły, młotka , buta...Regipsy zbyt śliskie czy klej za rzadki ? Dopiero kolejne warstwy, mając już oparcie w postaci pierwszego rzędu trzymały się dobrze.
mój dom moja pasja remont starego domu kamień dekoracyjny otoczakZ fugowaniem też nie było łatwo, szczeliny między kamieniami miały od 2 do 8 cm, najwygodniej nakładało się ją (palcem) pędzlem ...takim małym, dziecinnym - godziny dziobania. Mało tego, kamienie trzeba było myć na bieżąco bo klej bardzo szybko wysychał i zostawiał plamy. Na koniec dopieszczanie w postaci impregnatu i gotowe !
kamień dekoracyjny otoczak elewacja pomysł na ściany murator                                                                                                                           Mój dom - moja pasja...

3 komentarze:

 1. Wygląda przepięknie. Co zrobiliście, żeby nie zabrudzić kamienia przy umieszczeniu go na ścianie i kładzeniu spoiwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, nie było to takie proste, ponieważ, każdy jeden kamień po zafugowaniu, wymagał dokładnego mycia. Wodę trzeba było po wymyciu kilku sztuk, szybko wymieniać, bo kontrastowa szara fuga szybko ją barwiła. Zaś ta w wodzie, po kilku chwilach zamieniała się w kamień. Mimo tej całej amatorszczyzny, do dziś ani jeden nie odpadł :) więc śmiało mogę kłaść kolejne, a te już na wiosnę pojawią się na tarasie. Pozdrawiam DJ

   Usuń
 2. Bardzo fajny efekt i widać tu sporo precyzji. Rzut na całą ścianę prezentuje się super!

  OdpowiedzUsuń